Čokoladna smetana

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 11. jun 2004 16:00 | ogledi: 2.807 | odgovori: 3

Hej!

Potrebovala bi le en nasvet glede te božanske kreme, ki sem jo uporabila tudi pri izdelavu čebelice za temne proge - tam sem sicer uporabila navadno živalsko smetano od pomurskih mlekarn....vendar pa me sedaj zanima, če bi bilo to izvedljivo tudi z rastlinsko smetano (npr, v temno modri embalaži od Pomurskih mlekarn ali pa od Meggle). ALi bi bilo torej kaj narobe, če segrevam rastlinkso smetano, in v njej raztopim čokolado, vse skupaj ohladim in zmiksam? ALi gre? Ima katera izkušnje s tem?

Drugače osnaovni postopek priprave te kreme poznam, in danes popoldne imam to namen naredit, zato mi bodo nasveti prav prišli.

LP, zala

Zala

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

11. jun 2004 21:22

Ojla Zala! Jaz delam čokoladno kremo za torto na sledeč način: Stepem 1/2 litra smetane ( živalsko ali rastlinsko). Nato jo dam za nekaj časa na hladno, da se strdi. Nato nalomim 1/2 kg jedilne čokolade in jo dam v ognjevarno posodico in jo prelijem z nekaj olja ( tako, da se bo lepo stopila, z oljem ne pretiravam). To posodico postavim nad kozico z vodo in pristavim na ogenj. Počakam, da se čokolada stopi, nato jo odstavim z vodne kopeli in temeljito premešam, da ne bo grudic v kremi. Čokolado nalijem čez smetano in dobro premešam. Nastane božanska krema, ki se tudi fino strdi. Lp! Anja

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

12. jun 2004 12:20

Aha, ti je tudi zanimivo - delala jo bom zdaj, malo z zamudo ampak včeraj res ni bilo časa. Verjamem, da je tvoja krema tudi dobra in ob priložnosti jo bom poskusila narediti po tvoje, zdaj pa so mi doma že točno povedali, kaj bi radi :) Saj veš, kako je....;) LP Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

13. jun 2004 10:51

Je uspelo - torta je njamiiii! :) LP Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti